Slaptas ginklas – rūko užsklanda

Žaibiškos vagystės vis labiau populiarėja. Kai susiduriama su kruopščiai suplanuota žaibiška vagyste, kuri gali trukti vos 10 sekundžių (ilgiausiai – 1–2 minutes), apsisaugoti nepadeda net brangiausios apsaugos signalizacijos, vaizdo stebėjimo sistemos, o atvykusiam saugos tarnybos ekipažui belieka tik skėsčioti rankomis. Kaip rodo statistika, dažniausiai nuo tokių vagysčių kenčia juvelyrinių dirbinių salonai, lombardai, elektronikos, antikvarinių dirbinių parduotuvės, degalinės, individualūs namai ir butai. Vagiamos tiek brangiausios prekės iš virtinų, tiek kompiuterinė technika, pinigai – viskas, kas greitai ir nesunkiai realizuojama rinkoje. Nuostoliai skaičiuojami dešimtimis tūkstančių litų, bet jie gali būti dar didesni, jeigu vagystė įvyksta naktį atokiau nuo miesto centro, kai vagys, iki atvyksta saugos tarnyba, gali netrukdomi darbuotis 2–8 minutes.

Apsaugos priemonių silpnoji grandis Įprastinės garsinės apsaugos sistemos informuoja saugos kompanijas ir turto savininkus apie įsilaužimo faktą. Vaizdo įrašas momentinės apsaugos funkcijų taip pat neatlieka. Draudimas dažniausiai tik iš dalies kompensuoja prarastą turtą. Taip, visos šios priemonės iš tiesų padeda sumažinti nuostolius, tačiau nepanaikina silpnosios jūsų saugumo sistemos grandies – laiko rezervo, kurio visiškai pakanka sėkmingam apiplėšimui įvykdyti.

Rūko užsklanda – efektas nuo pirmos sekundės Dūmų generatorius – tai programuojama sauso rūko patranka, lengvai instaliuojama į bendrą apsaugos sistemą, kuri į įsilaužimą reaguoja akimirksniu. Saugoma patalpa prisipildo tirštų dūmų per pirmąsias 20 sekundžių. Tai sukelia įsibrovėliams ne tik didžiulę paniką ir norą sprukti, bet ir apsaugo vertybes. Juk vagys negali pavogti to, ko negali matyti!

Dar kiti puslapiai