Kaip renkantis namus neprisišaukti bėdos: smulkmenos, apie kurias būtina pagalvoti

Kiekvieni namai yra unikalūs ir turi savo istoriją. Taip pat ir nelabai teigiamą. Tą apvogė, tą prie durų primušė... Nuo nusikaltimų namuose nėra apsaugotas nė vienas, todėl būtina iš anksto rūpintis savo šeimos ir turto saugumu.

„Jungtis“ yra kompleksinius saugumo sprendimus siūlanti bendrovė, todėl iš savo ilgametės patirties galime pasiūlyti pagalvoti apie keletą smulkmenų, kurios tam tikroje kritinėje situacijoje gali būti lemtingos.

 Turto saugumas

Turtą apsaugoti nėra sudėtinga. Pakanka keleto detalių ir didžiosios dalies nusikaltimų galima išvengti.

  1. Pirmojo aukšto langai. Jei gyvenate name arba pirmame aukšte, langai tampa vienu iš pagrindiniu keliu nusikaltėliams. Per keletą sekundžių paprastą plastikinį langą galima tiesiog išimti beveik be jokio triukšmo. Kai kurie žmonės apiplėšimo metu buvo viduje ir net negirdėjo, kaip virtuvės langas buvo pašalintas... Langus galima apsaugoti tiek iš lauko, tiek iš vidaus. Iš vidaus yra statomi judesio davikliai, kurie fiksuoja, kada lango stiklas yra pajudinamas. Iš išorės gali būti klijuojama speciali plėvelė, dedamos apsauginės žaliuzės. Būdų apsaugoti langus yra tikrai veiksmingų.
  2. Pagrindinės durys. Rekomenduojamos dvigubos durys. Dabar vagys yra labai protingi ir sumanūs, todėl durys jų ilgam nesulaiko. Įdiegus abiejų durų signalizacijos sprendimus galima pasiekti įspūdingų rezultatų. Kol vagis bandys sugadinti antrųjų durų mechanizmą arba spyną, jau bus suveikusi pirmųjų durų signalizacija, kurią išjungti galima tik viduje. Tokiu būdu vagis bus nubaidytas arba sureaguos netoliese esantis apsaugos kompanijos budintis ekipažas.
  3. Apsaugos kameros. Jos ypač naudingos turintiems savo sodybą. Nesvarbu, ar ten gyvenate, ar tik atvykstate vasaroti, apsaugos kameros stebi visą teritoriją ir fiksuoja vaizdą, o kai kurios net ir garsą. Šiuolaikinės technologijos leidžia fiksuojamus vaizdus stebėti internetu, juos peržiūrėti po kelių dienų. Kameros gali įsijungti nuo judesio arba fiksuoti naktinius ir dieninius vaizdus. Kameros sugadinimo atveju, signalas gali būti perduotas ekipažui, kuris gali nuvykti pasižiūrėti, ar kamera nebuvo sugadinta įsilaužėlių.
  4. Garsinė signalizacija. Kai žmonės girdi kaukiant kaimynystėje garsinę signalizaciją, dažniausiai keiksnoja triukšmą „užsisakiusius“ kaimynus. Dažnai nepagalvojama, kad įkyrūs signalizacijos garsas galėjo nubaidyti vagį ir nutraukti jo piktus kėslus. Kaimynams nedidelis nepatogumas, o būsto savininkui – išsaugotas turtas ir nepatirti milžiniški nuostoliai. Garsinė signalizacija yra puik prevencinė priemonė, puikiai integruojama į bendrą namų saugumo sistemą.
  5. Priešgaisrinė apsaugos sistema. Galima sumontuoti ne tik privalomuosius dūmų daviklius, bet ir specialius temperatūros pokyčio daviklius. Ypač, jei namuose yra židinys. Jei temperatūra įkaista daugiau, nei numatytoji, suveikia signalizacija, o taip pat gali būti pranešama ir saugos tarnybai. Gaisruose kas metai nukenčia šimtai šeimų, o kartais net žūsta žmonės. Nesudėtinga, bet efektyvi priešgaisrinės apsaugos sistema galėtų apsaugoti ne vienus namus nuo ugnies.

Asmens apsauga

Turtas yra turtas. Pinigus galima užsidirbti ir įsigyti naujus daiktu, net namus. Ko tikrai neįsigysite, tai sveikatos ir antros gyvybės.

Kai kada verta investuoti į sudėtingesnius apsaugos sprendimus, kad būtų išsaugoma jūsų ir artimųjų sveikata ir gyvybė. Elementariausia saugos priemonė – efektyvi tvora su atidarymo mechanizmu, galbūt video telefonas, kad matytumėte atvykusių svečių veidus ir galėtumėte nuspręsti, įsileisti juos ar ne.

Budintis ekipažas prie namų taip pat efektyvi priemonė, ypač, jei kažkuriam šeimos nariui kyla tiesioginis pavojus.

Galų gale specialistų patarimai ir neilgi apmokymai, kaip elgtis kritinėse situacijose gali išsaugoti gyvybę ir sveikatą.

Iš kur visa tai gauti?

Atsakymas paprastas: reiktų pasirinkti vieną įmonę, kuri teikia VISAS aukščiau vardintas saugos paslaugas. Tai labai svarbu, nes kompleksinis sprendimas veikia efektyviau ir užsakant visą paslaugų paketą galima net sutaupyti.

Išvardinome daugybę apsaugos sistemų. Jų įdiegimas nėra labai paprastas – judesio davikliams reikia išvedžioti laidus, statyti panelę, telefono ryšiu arba GSM ryšiu perduoti signalus į saugos bendrovės centrą, kad būtų priimami tam tikri sprendimai siųsti ekipažą.

Visa tai rekomenduojama padaryti dar tada, kai įrenginėjamas būstas. Tada visus laidus galima paslėpti, kad jie nebadytų akių ir negadintų bendro vaizdo. Tada galima numatyti ir vietą panelei, durų apsaugos sistemai, garsinei signalizacijai ir kitiems apsaugos sistemos elementams. Tai ne interjero detalės, ne papuošimai. Dėl to gali tekti pasistengti juos išdėstyti taip, kad kuo mažiau kristų į akis svečiams – juk dauguma atvejų vagys jau būna užėję į svečius ir jau išanalizavę jūsų saugos sistemos privalumus. Neprisidarykite bėdos įrenginėdami po vieną kambarį – geriau jau visi iš karto ir visas paslaugų kompleksas. Ne dėl to, kad sumokėsite mažiau už įrengimą, bet dėl to, kad numatytumėte galimus kritinius atvejus iš anksto. Kol tiesiogiai nesusiduriate su pavojumi, neatrodo kad to reikia. Jei namus pabandoma plėšti, tada tik sumąstoma, kad reikia efektyvios saugos sistemos. Inžinieriai tada turi gerokai pasukti galvas, o juk viskas galėtų būti daug paprasčiau...

Dar kiti puslapiai